SOSİSOS BODRUM

Adres: Sah Caddesi, No: 25, Bitez

Tel: 0534 635 0799

www.sosisos.net

   Bodrum’un yeme & içme sahnesine Alman usulü sosisiyle çıkan ve çok kısa sürede yoğun alkış alan Sosisos Bodrum gastronomi kökenli bir ailenin elinden çıkıyor. Nirvana Bali Almanya’da doğmuş, büyümüş. Evlendikten sonra Londra’ya taşınmış. Çocuklar olunca da ailece Türkiye’ye gelmişler. Önce bir kısa İstanbul denemesi yapmışlar ardından 2012 itibariyle Bodrum’a yerleşmişler.

Aslında Sosisos’un çıkışı 2007 senesine dayanıyor. Uzunca süren araştırma geliştirme çalışmalarından ve bir takım ortaklık denemelerinden sonra geçtiğimiz Mart ayında proje Bitez’de hayata geçmiş. Şimdi; gelelim Sosisos’un menüsüne. Sosisin tadını almalıyım; ben en sadesinden isterim diyorsanız; sizin için “Çıplak Sosis” var. Yok, daha değişik lezzetler peşindeyseniz; Frankfurt usulü körili sosisi öneririz. Nostaljik bir deneyim için ekmek arası ızgara sosis tercih edilebilir. Bu arada grupta sosis yemeyen çıkarsa; hamburger, çizburger, tostlar ve salatalar da mevcut. Bir de kendi yapımları tiramisu var ki; sosisin üzerine pek ala gidiyor.

Sosisos Bodrum yaklaşık 50 kişilik, ufakça bir mekan. Bitez sahilinin paralelinde. Gidip orada tatmak istemezseniz; iş çıkışı geçerken 500 gr’lık paketlerden de satın alabilirsiniz. Mangalda iyi sonuç verecektir. Ayrıca davetlerinizde, etkinliklerinizde Sosisos’un verdiği catering hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Son olarak Nirvana’ya sen sosisini nasıl anlatırsın diye soruyoruz, yanıt tatminkar: “Benim Türkiye’de yediğim en iyi sosis. Sosisler bizim tarifimizle İstanbul’da üretilip geliyor, baharatlarımız ise Almanya’dan. Frankfurt sosisinden tek farkı; biz domuz bağırsağı yerine kuzu bağırsağı kullanıyoruz. Gerçi tadı birebir aynı. Özellikle çocuklarınıza yedirmek konusunda içiniz rahat olsun!”

Galeri
Yukarı Çık