Rapunsel Café & Patisserie

Adres: Yıldırım Beyazıt Caddesi, No: 17/2, Konacık

Tel: 0506 6579488

   Hikaye aslında bilindik: Didem Hanım kardeşi Şebnem Hanım’ın 13 yıl önceki doğumgününde bir pasta yapmış ve pastası öyle çok övgü almış ki; bu işi kendine meslek edinmiş. Öncesinde yaptığı sigortacılık ve yoğun kurumsal hayattan da böylece ayrılmış. O gün bugündür mutfakta harika tatlılar, pastalar üretiyor. Ortağı Şebnem Hanım da aslen fotoğrafçı ama o da kardeşine tuzlu lezzetler ve kahvaltı konusunda destek vermeye karar vermiş. Böylece Rapunsel Café’nin temelleri İstanbul’da atılmış. Henüz Bodrum’da çok yeniler. Yine de Mayıs 2019 itibariyle Konacık’ta açtıkları mekanları şimdiden çevredeki iş yerleri ve haneler tarafından keşfedilmiş bile. Rapunsel’de butik pastalar, kahvaltı, envayi çeşit tatlı, börek ve tuzlu muffinler dışında öğle yemekleri de çıkıyor. Hafta içi 12:00 itibarıyla gidip, güzel bahçesinde sağlıklı ev yemekleri yiyebilirsiniz. Hatta eğer çevredeyseniz; günlük yemek listesi için hemen arayıp WhatsApp gruplarına dahil olabilirsiniz.

Rapunsel çocuklar için de ideal bir buluşma ve kutlama alanı. Bahçesinde doğumgünü partileri organize edebilir ve hatta yukarı katta hazırladıkları minik atölye alanında Didem Hanım ile pasta atölyeleri yapabilirsiniz.

Gelelim tattığımız birkaç lezzete! Öncelikle zeytinli muffin ve börek geliyor masaya. Gerçekten nitelikli ve sağlıklı malzemeyle hazırlandığını ilk ısırıkta anlıyorsunuz. Bir çok kafede satışa sunulan donuk hamur işlerinin Rapunsel Cafe’de yeri yok. Yağ eklemeden hazırladıkları pastacı kremaları ile övünüyorlar ki onun da iyi olduğuna şüphemiz yok. O esnada tatlı dolabında bulunan cheesecake, kupta tiramisu, magnolia, supangle ve diğerleri arasından finali peanut butter cake ile yapıyoruz. Enfes bir tat! Rapunsel Café & Patisserie pazar günü hariç her gün 18:30’a kadar açık. Mutlaka deneyin.


Galeri
Yukarı Çık