Pole Bodrum

Tel: 0535 5077681

Adres: Eskiçeşme Mah, Şapel Sok. No: 3 Bardakçı Koyu, Bodrum

   Bodrum’un genç girişimcilerinden Ayça Aras bu sefer de bir pole stüdyosu ile çıktı karşımıza. Aslında bir süredir pole ile ilgilendiğini görüyor ve hikayesini merak ediyorduk. Hobisini böylesine zevkli bir yatırımla işe çevirmesi ise süpriz oldu! Bardakçı’daki bu yeni pole stüdyosu Pole Bodrum; muhteşem bir manzaraya sahip, şimdilik 2 ama daha sonra 3 kata yayılacak bir spor kulübü aslında. Ayça hayallerinin büyük bölümünü gerçekleştirmiş olsa da fikirler bitmiyor. Dünyaca ünlü pole dansçılarının gelip atölyeler düzenleyebileceği, farklı disiplinlerdeki sporları bir araya getiren bir spor festivalinden tut, sirk sanatlarını stüdyo programına dahil etmeye kadar pek çok projesi var, önümüzdeki dönem için. Havuz, spa, pilates, hamam, buhar odası, spinning de eklenecek çok yakında…

Şimdilerde ise pole fitness’ı deneyimleyebilirsiniz burada. Peki, nedir pole fitness? Büyük çoğunluğun düşündüğü gibi gösteri odaklı bir pratik yani striptiz değil. Kabaca: Dans, jimnastik, bale gibi pek çok farklı disiplini bir araya getiren bir spor dalı. Gerisini Ayça anlatsın: “Biz topuklu ayakkabı kullanmıyoruz. İlk derslerde stretching yapıyoruz. Sonra kondüsyon çalışmalarımız var. Yani direkte kendini kaldırmaya çalışıyorsun. Buradaki espri, sürekli kendi ağırlığınla çalıştığın için kaslar daha ince ve uzun oluyor. Yavaş yavaş ilerliyorsun. Böylelikle kası kaybetmiyorsun. Farklı kas gruplarını çalıştırma şansın var. Kollar, bacak, popo… Elbette spor geçmişin varsa bir adım önde başlıyorsun ama alıştırarak ilerlediğimiz için sporla ilgili olmayanlar da biraz sabırla harikalar yaratabilir.” Kaç kilo olduğunuzla ya da kaç yalında olduğunuzla hiç ilgilenmiyor pole fitness. Herkes kendi ağırlığına, vücuduna ve yaşam algısına göre bir tarz belirleyip hem bedenini hem de zihnini çalıştırabilir. Aslında Ayça işin his boyutuna da çok önem veriyor. “Kendinizin farkına varmak için ideal bir spor. Müthiş bir özgüven veriyor. Fiziksel ve mental olarak kabul edemediklerini ortaya çıkarıyor. Fit olmak, kilo vermek gibi sebeplerden çok ruhuna iyi gelmesi için buraya gelmeliler. Ve yepyeni bir şey denemek için…” Bunlara ilave olarak güzel bir bilgi daha öğreniyoruz. Pole fittness’ta orta seviye ve üstünde saatte 600 kaloriye kadar yakılabiliyormuş.

Gelelim çocuklara! Ayça bu konuda da bir ilke öncülük ediyor. Türkiye’de Pole Fitness Kids henüz yok. Oysa pole hem jimnastiğin hem de balenin geliştirilmesi için son derece uygun bir pratik. Bu nedenle 7 yaş üstü çocuklarla çalışıyorlar. Ve çocuklar bir yandan gelişirken diğer yandan da çok eğleniyorlar.

Uzun zamandır eğitmen eğitimleri alan Ayça Aras, Pole İstanbul’un kurucusu Yağmur Alparslan ve ekibinin dersler verdiği Pole Bodrum’u en yakın zamanda keşfedin. Deneme pole fitness derslerine katılabilir, kendi grubunuzu oluşturabilir, pilates ya da yoga dersleri hakkında bilgi alabilir, ardından da muhteşem manzaraya karşı bir kahve içebilirsiniz!


Galeri
Yukarı Çık