Dramalı Bodrum

Adres: Oyder Caddesi, Bahçe Sokak, No: 11, Ortakent-Yahşi

Tel: (0252) 348 35 34

Instagram/dramalibodrum

   Ortakent-Yahşi’de geçtiğimiz yaz sonunda eski bir mekanın etrafına çekilen branda ve arkasındaki hummalı hazırlıkların sonunda beliriverdi Dramalı. Önce mahalle sakinleri ile tanıştı sonra hızla kulaktan kulağa yayıldı methi. Gitmesek, tanışmasak olmazdı elbette!

   Dramalı bir aile işletmesi. İstanbullu dekorasyon ve mobilya markası Atamanlar’ın Bodrum’a şık bir hediyesi. Mekanın sahibi Mustafa Ataman hem aile büyüklerinin hem çekirdek ailesinin hem de çok sevdikleri yakınları Bayık ailesinin desteğiyle kolları sıvamış. Aslında Bodrum’la ilişkileri eski; yaklaşık 25 yıldır gelip gidiyorlar yarımadaya ama şimdilerde hiç dönmemeleri için son derece sağlam bir sebepleri var!

   Tek cümlede toparlayacak olursak Dramalı; iyi caz dinleyebileceğiniz, güzel şaraplar tadabileceğiniz şık bir et restoranı. Elbette fazlası da var. Mesela tam girişinde bizi selamlayan, cannoli’si ve grissinileriyle gönüllerimize taht kurmuş M.O.S Pastanesi ve çok yakın zamanda anlaştıkları Café De Paris gibi… Buraya kimler geliyor, en çok neyini seviyorlar diye soruyoruz Mustafa Bey’e “Burası %100 bir aile işletmesi ve misafirlerimiz de burayı bir semt lokali gibi değerlendirip, aileleriyle birlikte geliyorlar. Sabah kahvaltısından başlayarak günün her öğününde hoşlarına gidecek şekilde organize ettiğimiz bir menümüz var. Önceden rezervasyon yaptırmak kaydı ile tandır servisimiz de oluyor” Özellikle köfte konusunda çok iddialılar ama bize kalsa menüdeki tüm etler birbirinden iyi. Kaynağı ise Bitez’deki İstanbul Kasap, etler oradan geliyor. Diyeceksiniz ki; biz zaten bahçemizde, balkonumuzda mangal yapıyoruz. Neden gidelim Dramalı’ya? Cevap Mustafa Bey’den: “Çünkü biz oynanmamış ve iyi pişmiş eti, ev konforunda ve rahatlığında sunuyoruz. Üstelik çok iyi şarabımız ve harika müziğimiz de var.” Dramalı iç ve dış mekanlarında toplam 120 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri Hülya Sezgün ve Süreyya Soyak eşliğinde akustik caz sunuyor. Dramalı’da ne yok diye soracak olursanız; binbir çeşit meze yok, yüksek seste müzik yok, küçük çocuk ve evcil hayvan kabul etmeme gibi bir durum asla yok! Vakit kaybetmeden ziyaret etmeniz tavsiye olunur.


Galeri


Yukarı Çık