Çorum Mantı Evi

Tel: 0252 382 48 27

Adres: Karlı Caddesi, No: 3, Turgutreis

   Çorum Mantı’yı sitemize taşıyıp taşımamak arasında çok gidip geldik doğrusu. Müdavimi olduğumuz bu mekanı paylaşmak ilk başta bir parça zor geldi. “Ya bir sonraki gidişte yer bulamazsak!” endişesine kapılmadık değil. Sonra; mekanın sahipleri, çok sevdiğimiz Serdar ve Duygu Aşık bize buranın hikayesini anlattı. İşte bu sefer kayıtsız kalamadık. Böylesine nostaljik ve değerli bir hikaye sağlam bir menüyle birleşiyorsa paylaşmamak olmazdı. Buyrun işte detaylar…
   Serdar Bey’in ailesi 2001 yılında emekli olup göçüyor Bodrum’a. Annesi son derece çalışkan ve aktif. Haliyle evde oturamıyor. Küçücük bir çay evi açıyor Turgutreis’te. Zamanla mantı, su böreği, baklava ekliyor menüye. Mekan kısa sürede müthiş tutuyor. Ev yapımı ürünler aşırı lezzetli çünkü. Derken birkaç yıl sonra annesini, ondan birkaç yıl sonra da babasını kaybediyor Serdar Bey. Aileden yadigar bu mekanı yürütmek için Serdar & Duygu çifti kademeli olarak Çorum’dan Bodrum’a göçüyorlar.
   Adından mütevellit menünün ana kalemleri su böreği ve mantı. Bir tabak asla yetmiyor! Bunun dışında etli ve zeytinyağlı sarma, süper hafif Çorum kurabiyesi, bilumum tatlı ve tuzlular, çiğ börek, gözleme ve içli köfte var. Vitrinde tepsi tepsi sıralanmış baklavaları ve kadayıfları unuttuk sanmayın. Onlar ayrı bir değerlendirmeyi hak ediyor. Yanına çay söyleyip ufak ufak çatallayın, hak vereceksiniz. Tariflerin hemen hepsi Serdar Bey’in annesinden kalma. Duygu Hanım ise kayınvalidesinin güler yüz ve tatlı sohbetini aynen devam ettiriyor. Bodrum’da 16. yılını bitiren bu nadide mekan haftanın her günü 07:00-19:00 arasında açık. Börek ya da baklava siparişi verecekseniz 1-2 gün önceden ararsanız pek memnun olurlar. Şiddetle tavsiye ettiklerimiz listesinde 1 numaradır, not edin.

Galeri


Yukarı Çık