Atölye Sevgili Bodrum
  • Seramik Atölyesi
   07.12.2017

   Yılbaşı ağacımızın süslerini marketten almak yerine kendimiz yaptık! Atelier Simi’nin yaratıcısı Sinem Türetken ile ellerimizi çamura soktuk. Boyadık, süsledik, çok eğlendik. Hem güzel dostluklar hem de rengarenk yeni yıl ağacı süslerimiz oldu!

  • Soğuk Yöntem Sabun Yapımı Atölyesi
   09.11.2017

   “En doğalını arayıp bulmak zor” dedik. Bizimle aynı fikirde olanlarla atölyede buluştuk ve mis kokulu doğal sabunlar yaptık. Senelerdir bu işi yapan ve artık ustalaşan Ülker Sayınbaş yönetimindeki soğuk yöntem sabun atölyemize ilgi yoğundu.

  • Çiçek Aranjman Atölyesi
   12.10.2017

   Evet, kabul ediyoruz ortalık fena dağıldı ama değdi! Rengarenk kuru çiçeklerle şahane buketler hazırladık. Hatta atölye sonunda elimizde kalan malzemelerden kendimize taç bile yaptık! Bu keyifli atölyenin eğitmeni Aura Organizasyon’dan Yasemin Filis’di.

  • Amigurumi Matruşka Atölyesi
   10.10.2017

   Instagram’da @kedito adıyla tanıdığımız Seda Kaya ile ikinci kez buluştuk ve bu sefer matruşka bebekler yaptık. Içimizde ne cevherler varmış gördük. Çayımız, kahvemiz, atıştırmalıklarımız da vardı tabii ki…

  • Nakışlı Kolye Atölyesi
   27.09.2017

   Önceki atölyelerimizden birine katılan Serap Kuzoluk’un şahane nakış işlerini görünce bayılmıştık. Bize de öğretmesini istedik, o da bizi kırmadı. Bu atölyede 3 farklı nakış örneği öğrendik ve işlediğimiz deseni kolyeye çevirdik.

  • Örgü Sepet Atölyesi
   19.09.2017

   Eline ilk kez tığ alanların bile evlerine bu harika sepetlerle döndüğü atölyenin mimarı Ceyhan Witzel. Penye ipler dizildi, herkes renklerini seçti ve ortaya harikalar çıktı. Her zamanki gibi…

  • Anne&Çocuk Çini Atölyesi
   10.07.2017

   Bu sefer çocukların şen kahkahasıyla doldurduk atölyemizi. Anneler çocuklarıyla birlikte çininin inceliklerini öğrendi. Rengarenk tabaklar boyadı!

  • Mum Yapım Atölyesi
   30.05.2017

   Sürülebilir mumlar üreten Marbling Bodrum markasının yaratıcısı Ebru Piroğlu Durgut ile yine bol katılımcılı bir atölye gerçekleştirdik. 27 37’nin bahçesine yayıldık, nefis mumlar yaptık.

  • Başka Pazar
   21.05.2017

   Katip Bodrum’un bahçesini bu sefer de bir gün boyu aktivitesi için işgal ettik. Bodrumlu tasarımcıların standları kuruldu, çocuklar için alanlar oluşturuldu, barbekü yapıldı, yenilip içildi! Tam bize göre, mini festival tadında, şahane bir pazar oldu!

  • Çini Atölyesi
   18-19.04.2017

   Daha önce röportaj yapıp çok sevdiğimiz Nehir ve Güneş’le takipçilerimizi bir çini atölyesinde buluşturduk. Atölye kontenjanı 8 kişi ile sınırlı olunca, yoğun talepten ötürü bir sonraki güne de atölye açmak zorunda kaldık. 2 günlük çini boyama atölyelerinde yine yaratıcı işler çıktı ortaya.

  • Amigurumi Fare Atölyesi
   14.03.2017

   Amigurumi Tasarımcısı Seda Kaya önderliğinde yürüttüğümüz fare atölyesinde ilgi alanları benzer katılımcılarla çok keyifli bir gün geçirdik. Bu kez ev sahibi Rüzgarlı Bahçe idi. Gün sonunda birer tatlı fare ve çokça yeni dost tanıyarak evlerimize döndük.

  • Derin Bir Nefes Al ve Zayıfla
   27.01.2017

   "Nefes Terapisinde Kilo Kontrolü" temalı buluşmamızda; doğru nefes almanın hayati öneminin tekrar farkına vardık. İştah kesen nefes teknikleri ve kokuları öğrendik. Bu özel atölyeyi Nefes Koçu Burçin Özdemir ve Diyetisyen Ebru Piroğlu Durgut hazırladı.

  • Kendi Waldorf Bebeğini Yap
   26.12.2016

   "Sevgili Bodrum Buluşmaları” devam ediyor… Bu kez Waldorf Bebek Tasarımcısı Nesrin Spira ile birlikteydik. Dünya güzeli bez bebekler yapmayı öğrendik. Sohbetimiz ve neşemiz gün boyunca eksilmedi!

  • Oyun Sırası Ebeveynlerde
   07.12.2016

   "Sevgili Bodrum Buluşmaları" kapsamında ilk etkinliğimizi Psikolog Özge Çivci ile yaptık. Masal Mekan’ın sıcak ortamında buluştuk ve anne&babalarla oyun oynayıp kendimizi çocuklarımızın yerine koyduk.

Yukarı Çık