Bodrum Makarnacı

Tel: 0252 363 91 14

Adres: Atatürk Caddesi, No: 60/2, Bitez

www.bodrummakarnaci.com

   “İstanbul’da biri deri konfeksiyon diğeri de tekstil işinde çalışan Fesci çifti 2009 yılında büyükşehri ve hastalıkları arkalarında bırakarak Bodrum’a gelirler. Önceleri kısa bir emekli hayatı yaşasalar da bu onları tatmin etmez. İş hayatına geri dönmek isterler. Bodrum Marina’nın içinde açtıkları küçük standlarında meyve suyu ve waffle satarlar bir süre. Ancak bağlı oldukları kafenin kapanmasıyla bu serüven uzun soluklu olmaz.”
   4-5 cümleyle özetlediğimiz bu geçmiş hikayesinden sonra Bodrum Makarnacı by Koko’nun temelleri atılıyor. Rita Hanım mutfakta oldukça iyi. Eş dost makarnayı çok iyi yaptığını söyleyince kolları sıvıyorlar, eşi Koko ile birlikte. Hazır paket makarna ile kendi soslarını birleştirip sunuyorlar misafirlerine ilk önce. Ancak kısa bir süre sonra imalata da giriyorlar. Yani kendi doğal makarnalarını üretiyorlar. Üstelik mekanda yiyip beğendiğinizi eve de götürebileceğiniz şekilde paketliyorlar! Çeşitleri de pek havalı: Pancarlı, fesleğenli, ısırgan otlu, çemenli, mürekkep balıklı, tam buğday ve sade. Penne ve tagliatelle tipi makarna bulabileceğiniz mekanda onlarla kucaklaşmayı bekleyen 32 çeşit de sos var. Ayrıca; peynir tabakları, içli köfte, börekler, penne cipsler, salatalar, et yemekleri, hamburger, çökertme, tavuk şinitzel ve çeşitli İtalyan tatlıları var menüde. Lafın kısası, Bodrum Makarnacı by Koko uzun sohbetli akşam yemekleri için de son derece uygun.
   Başlarından büyük bir yangın felaketi geçmesine rağmen vazgeçmeyen Koko ve Rita şimdilerde Bodrum dışından bile misafir ağırlıyor. Marmaris’ten, Datça’dan, Göcek’ten… Siz Bodrum’dasınız ve hala gitmediniz mi? Hadi, şimdi!

Galeri


Yukarı Çık