Fuat Kılıç Aslan // Opera Sanatçısı
23 Haziran 2019

Midtown Orkestrası üyelerinden, MAS Akademi’nin Müzik Programları Koordinatörü Fuat Kılıç Aslan 25 Haziran’daki 'Mas Broadway' gösterisi öncesinde tüm detayları bizimle paylaştı.
Mas Broadway için Cats, Grease, Mamma Mia, Yedi Kocalı Hürmüz, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Lüküs Hayat gibi müzikallerden çok ses getirecek bir kolaj yaptık.

Klasik bir soruyla giriş yapalım: Çocukken müzisyen olmak istiyor muydun? Nasıl başladı bu macera? 

Evet, ben çoçukluğumdan beri şarkı söylemeyi çok seviyordum. Daha o dönemlerimden itibaren profesyonel anlamda müzik eğitimi almak hayalimdi. 12 yaşındayken Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin Çoçuk Korosu’na başladım. Sonrasında Gençlik ve Yetişkinler Korosu derken üniversite zamanı geldiğinde bu işi daha profesyonel hale getirmek istediğime karar aldım. Böylelikle 2004 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi sınavlarına girip kazandım ve opera bölümünde öğrenim hayatıma başladım.

MAS Akademi bünyesinde neler yapılıyor? Müzik aktiviteleri ve eğitimlerle ilgili biraz bilgi verebilir misin?

MAS Akademi içerisinde, müzik bölümünde çeşitli workshoplar, MAS Gençlik ve MAS Çok Sesli Korosu, ilk kez 25 Haziran’da start vereceğimiz MAS Broadway program gösterisi ve aynı zamanda piano, şan, gitar, vurmalı/yaylı sazlar çalgılarının özel müzik derslerini vermekle birlikte kreatif müzik calışmalarımızı gerçeklestiriyoruz. Enstrüman eğitimlerimiz özel ve grup dersleri adı altında yapılıyor. Seçmelerle belirlediğimiz, MAS Çok Sesli, MAS Brodway ve MAS Gençlik Korolarımız, çalışmalarına keyifle ve üye alımını kesmeden devam ediyor. Atölyelerimizde, programları deneyimlemek isteyen herkes için kişiye özel eğitimler sunuyoruz. Ve son olarak MAS Akademi ile hayatına renk, dans, kadraj, spor, tat, oyun ve fark katmak isteyen herkesi sevgiyle kucaklıyoruz. Hocalarımız alanında marka olmuş profesyonel müzisyenlerden oluşuyor.

Gelelim merakla beklenen MAS Broadway programına! Programın yenilikle ve capcanlı gelecek olan ekibi kimlerden oluşuyor?

MAS Broadway’de, 16 kişiden oluşan enerji dolu bir ekip kurduk. Biraz daha detaylandırıcak olursam; farklı meslek gruplarından ve 12 yaşından 60 yaş aralığına kadar uzanan geniş bir yelpazede, sınır tanımadan oluşturduğumuz değerli bir ekip sahneye çıkacak.

 Neler dinleyeceğiz Mi’Teracce Sahnesi’nde peki?

Broadway müzikallerinden Cats, Grease, Mamma Mia ve Türk müzikalleriden Yedi Kocalı Hürmüz, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Lüküs Hayat gibi değerli seçmelerden ses getirecek bir kolaj yaptık. Sevdiğimiz ve seçtiğimiz müzikallerden bir “Best of Broadway” projesi oluşturmuş olduk. MAS Broadway'de, şimdilik yer alan 16 tane müzikal parçadan oluşan repertuarımızın içerisinde; hem solo hem koro ve sadece sololu veya sadece korolu olan, dans şovlarının yanı sıra tiyatral nüanslarıyla izleyenlerine sunacağız.

MAS Broadway programı içeriğinde kült müzikal şovlarının izleyiciyle buluşmasının yanı sıra yeni müzikal oyunlarla da tanışacak mıyız? 

Önümüzdeki sene için yeni planlarımız mevcut. Bu senenin önemi hem daimi ve devamlı hale getirmek istediğimiz MAS Broadway'in ilk prömiyeri hem de MAS Akademi'nin birinci yaşının dolduruluşu. Önümüzdeki zamanlarda değişik, belki tek ve belki karma olmak üzere yeni Türk ve Broadway müzikallerini ve farklı müzikal projelerini programımıza eklemeyi planlıyoruz.

Son bir soruyla bitirelim istiyoruz: Bodrumlular ve tatilciler MAS Broadway’i nerede, ne zaman, hangi saatte izleyebilecek? 

Midtown Alışveriş Merkezi’nde yer alan Mi’Teracce Açık Hava Sahnesi'nde 25 Haziran Salı günü saat 21:00’de prömiyer yapıyoruz. Biletleri MAS Akademi, MAS Design Store ve Midtown Danışma’dan veya online satış kanalından satın alabilirler. Biletler 25 TL. Herkesi bekliyoruz.


Diğer Röportajlar..
67
Yukarı Çık